Jak si zpříjemnit další topnou sezónu: krbová kamna HARK

+ Přidat inzerát

Jak si zpříjemnit další topnou sezónu: krbová kamna HARK

Vydáno: 13.05.2016

Topná sezóna je sice u konce, ale než se nadějeme, zase ji tu máme. Mezitím můžete popřemýšlet, jak byste si mohli vytápění v zimě zpříjemnit.

Jednou z možností, jak se v zimě doma ohřát, a přitom neprotopit majlant, jsou krbová kamna. Na jejich instalaci máte celé léto. V říjnu se už můžete koukat do krásně plápolajícího a praskajícího ohně. Nejsou ale kamna jako kamna. My vám dnes představíme německá krbová kamna HARK a patentovaným spalováním ECOplus od KRBY & KAMNA FORTELL s.r.o.

Díky systému spalování ECOplus uspoříte až 40 % paliva. Palivo hoří až 15 hodin, aniž byste museli přiložit.

Krbová kamna HARK 95 H GT ECOplus Krbová kamna HARK 95 H GT ECOplus >> Krbová kamna HARK 94 GT ECOplus Krbová kamna HARK 94 GT ECOplus >>

Co řeší systém ECOplus?

Kdo topí v kamnech nebo krbu, určitě ví, že se mu doma během topné sezóny mnohem více práší. Jedná se o jemný černý prach, který se usadí naprosto všude. A právě to je jeden z problémů, který umí spalování ECOplus vyřešit. Uvnitř kamen se nachází unikátní deskové filtry z porézní keramiky. Filtry se nezanáší, jsou tedy bezúdržbové. Spalování v topeništi je tak dokonalé, že se tvorba jemného prachu maximálně redukuje.

Systém ECOplus je kombinací několika faktorů: atypickou geometrií ohniště, terciálním přívodem vzduchu, vnitřní vyzdívkou z pěnové keramiky, která odpuzuje saze, speciálním vedením spalin a keramickými filtry.

Krbová kamna HARK 34 GT ECOplus Krbová kamna HARK 34 GT ECOplus >>

Výhody krbových kamen HARK ECOplus

  • Spotřebují až o 40 % méně paliva než kamna s běžným spalováním při zachování stejného výkonu.
  • Mají nejčistší spalování - emise ECOplus kamen jsou nyní na 21 mg/m3 u prachu a u CO na 875 mg/m(normy od hodnot od roku 2015 jsou pro jemný prach na 40mg/m3 a pro CO na 1250 mg/m3).
  • Vnitřní topeniště je obložené hladkou keramikou, která je vysoce pevná a odpuzuje saze. Oproti šamotu je praskání této keramiky pouze výjimečné.
  • Litinový rošt atypického tvaru přispívá k dokonalému spalování. Umožňuje i topení uhelnými briketami.
Topeniště obložené hladkou keramikou Topeniště Litinový rošt Atypický litinový rošt Speciální keramické filtry Keramické filtry
     
KRBY & KAMNA FORTELL s.r.o. Společnost KRBY & KAMNA FORTELL s.r.o. nejen prodává krby a krbová kamna, ale také poskytuje odborné poradenství a provádí montáž krbů a kamen. Již 17 let spolupracuje s německou značkou HARK a v nabídce má přes 1000 modelů krbů. Navštivte studio v Praze-Hostivaři, kde vám připraví i vizualizaci vašeho budoucího krbu.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑