Jak si vybavit interiér ve venkovském stylu

+ Přidat inzerát

Jak si vybavit interiér ve venkovském stylu

Vydáno: 11.11.2013

Spojte tradici, přírodu a moderní způsob života a vyjde vám venkovský styl neboli country styl. Abyste takto bydleli, nemusíte žít zrovna v odlehlé vesničce! Vytvořte si venkovskou pohodu klidně uprostřed města. Stačí být originální a držet se našich rad!

1. Harmonie barev = polovina úspěchu

Květinové vzory také patří do venkovského stylu. Takovouhle dekoraci vytvoříte technikou decoupage.

Barvy v interiéru určují vaši náladu, ať už se jedná o minimalistický byt nebo venkovský styl, který preferuje různé odstíny bílé a přírodní barvy - odstíny hnědé, pískové, šedé nebo béžové. Nic křiklavého a přehnaně barevného. Správnou kombinací barev docílíte toho, že interiér působí klidněji a odráží se v něm více světla. Pokud vás přece jenom světlé barvy nudí, rozbijte monotónnost jednou výraznou barvou, například tyrkysovou či levandulovou.

2. Využijte vše, co váš dům nabízí!

Má váš dům, chata, chalupa nebo byt vidět stropní trámy? Využijte toho ve svůj prospěch a nechte je odhalené. A jestliže bydlíte v kamenném domě, tím lépe! Neomítnuté zdi jsou hit. Že takové stěny nemáte? Pomozte si přírodními kamennými obklady.

Dřevěné masivní podlahy přidají na celkovém dojmu, zvýrazní venkovský styl. Můžete je kombinovat společně s hrubou dlažbou (například v předsíni, kuchyni, koupelně a podobně). Volte jedině dřevěné dveře a zárubně. Nebojte se patinace, která jim přidá na kráse.

Venkovský styl si zamilujete!3. Nemaskujte stáří nábytku

Nemusíte si kupovat nový drahý nábytek. Co takhle podívat se v bazaru, vybrat vhodné kousky, a potom patinovat? Venkovský styl spočívá v tradici, v předmětech, které mají svoji historii, nesnažte se ji proto maskovat! A jak patinovat nábytek? Začněte s nedokonalým natřením, které místy odrhnete smirkovým papírem. Ale nezoufejte, můžete si dovolit i nové věci! Kombinujte je ale s citem. Svou úlohu splní na výbornou vintage doplňky.

4. Zaměřte se na kuchyň

V kuchyni se můžete vyřádit! Ani kuchyňské skříňky se nevyhnou patině. Kuchyňská linka může být dokonce poskládána z různých kusů nábytku, které se k sobě na první pohled nehodí. Musíte zapojit svůj cit a zkombinovat je tak, aby byly v harmonii. Výsledek bude okouzlující. Nesmí chybět keramický dřezsporák na tuhá paliva, v němž vařila i vaše babička! Kachlové sporáky na dřevo jsou zase v módě, pořiďte si jeden minimálně na chalupu!

Sporák na tuhá paliva nesmí chybět ve venkovské kuchyni.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑