Jak si útulně zařídit obývací pokoj

+ Přidat inzerát

Jak si útulně zařídit obývací pokoj

Vydáno: 30.05.2014

Obývací pokoj je ústřední místností celého domu. Je to společenská místnost, do které si zveme přátele, ale chceme v ní i odpočívat. Rozhodně by proto neměla působit rušivě nebo výstředně, ale jednoduše. Protože jak každý ví, v jednoduchosti je krása.

Pokud nejste zrovna milovníci chladného moderního až minimalistického stylu, budete zřejmě chtít, aby byl váš obývací pokoj co nejútulnější. Při zařizování obýváku musíme často počítat také s jeho propojením s kuchyní a jídelním koutem. Je otázkou, zda všechny kusy nábytku včetně sedací soupravy, jídelního stolu a kuchyňské linky sladit, nebo kuchyňskou část opticky oddělit. Ale protože v módě jsou prosvětlené otevřené prostory, doporučujeme vám spíše první variantu.

Začínáme výběrem sedací soupravy

Hlavním prvkem celého obýváku je vždy sedací souprava, proto byste se měli dostatečně věnovat jejímu výběru. Do menších obývacích pokojů zvolte dvojsedačku a menší křeslo. Souprava by neměla působit robustně, aby opticky nezabírala ještě více místa. Máte-li to štěstí a disponujete dostatečně velkým prostorem, bude pro vás vhodná rohová sedací souprava, která je ke svým uživatelům opravdu velkorysá. Nabízí dostatek místa na sezení i pro početnější návštěvu a dostatek prostoru pro vás, když se chcete večer tzv. rozvalit u televize. Zkrátka ideální volba.

Rohová sedací souprava je vhodná do prostorných obývacích pokojů.Obývací stěny - méně je vždy více

Jestliže váš interiér stále "zdobí" obývací stěna pamatující rudou armádu, okamžitě s ní pryč. Tyto stěny byly velmi mohutné, tmavé, vysoké a z velké místnosti dokázaly vytvořit titěrnou komůrku. Dnes vsaďte na moderní subtilní obývací stěny, které jsou schopny poskytnout vám dostatek úložného prostoru. Zmizely nicneříkající několikametrové skleněné vitríny a byly nahrazeny účelnými skříňkami, do kterých můžete schovat vše počínaje DVD rekordérem, až po prostěradla a broušené skleničky po babičce.

Aby váš obývák zazářil

A jak vytrhnout obývací pokoj ze všednodennosti? Důležité jsou doplňky. Ty by měly barevně ladit s nábytkem v obývacím pokoji, nebo s ním naopak kontrastovat. Vždy ale dodržujte jednotný styl. Do obýváku ve stylu Provence se rozhodně nebudou hodit doplňky z čínské kultury. Interiér dokáže ozvláštnit také vhodně zvolená stojací lampa nebo nástěnná svítidla, která jsou opět v módě. Velmi originální jsou také domácí vinotéky, které lze umístit pod kuchyňskou linku a efektně nastínit nebo si lze pořídit volně stojící vinotéku. A co přidá na útulnosti obývacího pokoje nejvíce? Samozřejmě teplo rodinného krbu, což nemyslíme jako metaforu. Krb nebo krbová kamna vykouzlí v interiéru jedinečnou atmosféru! Ale pozor, riskujete, že od vás návštěva nebude chtít odejít!

Bílé víno Müller ThurgauTIP pro vás! Čím naplnit domácí vinotéku? Zkuste bílé víno Müller Thurgau s příjemným aroma a nádechem muškátu. Toto víno vzniká křížením odrůdy Ryzlinku rýnského a Madlenky královské a je oblíbené v celé Evropě. Bílé víno podávejte při teplotě 9 - 11 stupňů.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑