Jak se připravit na výměnu vstupních dveří do bytu

+ Přidat inzerát

Jak se připravit na výměnu vstupních dveří

Vydáno: 14.11.2014

Plánujete ve svém bytě výměnu vchodových dveří? Chcete vyměnit obyčejné dveře za bezpečnostní? Přečtěte si, co vás čeká krok za krokem.

Pozor na dveře z hobby marketu, vsaďte raději na odborníky

Vchodové dveře vás chrání před zloději, nechtěnými pohledy zvenčí a před hlukem. A pokud se jedná o bezpečnostní dveře do bytu, pak vás chrání i před ohněm. To ovšem za předpokladu, že máte kvalitní certifikované dveře od renomované firmy (nikoli z hobby marketu, které mohou mít nejasný původ). Máte takové? Jestli ne, pak doporučujeme jejich výměnu.

S výměnou dveří vás většinou čeká i výměna zárubně. Původní sice můžete použít také, ale ne v případě, že máte ty nejlevnější zárubně z tenkého plechu, které se vyráběly dřív, a které nesplňují bezpečnostní parametry. Co obnáší celková výměna dveří a zárubní, se dozvíte na následujících řádcích.

Výměnu dveří a zárubní svěřte odborníkovi. Jedině tak se vyvarujete problémům s pojišťovnou v případě řešení pojistných událostí.

Nejtypičtější bezpečnostní dveře

Přemýšlíte, jaké dveře vybrat? Nejčastěji si lidé pořizují vstupní dveře do bytu ve 2. a 3. bezpečnostní třídě, certifikované v souladu s příslušným zákonem (§ 13 odst. 2 zákona 22/97 Sb.) a nařízením vlády (81/97 Sb., § 11). Takové dveře zajišťují zvukový útlum mezi 32 dB a 43 dB a mají požární odolnost EI 30 min v souladu s normou ČSN EN.

Bezpečnostní vstupní dveře do bytu - jak montovat

Montáž začíná! Buďte připraveni, ať se z toho nezblázníte

A jak tedy vypadá montáž bezpečnostních dveří do bytu? Shrnuli jsme to pro vás do několika kroků.

  1. Výměna dveří je poměrně hlučná záležitost. Pracanti používají bourací kladiva, úhlové brusky a dost také práší. Upozorněte proto nejprve sousedy (nebo celé družstvo), že máte v plánu rekonstrukci. Montážní firma to může udělat i za vás.
  2. Před samotnou montáží dále odkliďte veškerý nábytek v okolí a případně zakryjte igelitovou plachtou vstupy do jiných místností, podlahy a jakékoliv další předměty.
  3. Montážní firma jako první vysadí staré dveře a odstraní práh. Poté vybouchá stavební otvor, aby šla lépe vysadit původní zárubeň dveří. Stavební úpravy, které pak dají celý prostor (včetně podlahy) opět do pořádku, by měly být v ceně instalace, nemějte tedy strach, že vám zboří půlku zdi a nechají to jen tak.
  4. Jakmile je stavební otvor připravený a stará zárubeň je pryč, může se nasadit zárubeň nová včetně těsnění atd. Ta se zpravidla skládá ze 3 částí, které do sebe zapadnou jako stavebnice. Zárubeň je vyrovnána pomocí vodováhy a připevněny jsou závěsy na dveře.
  5. Následuje finální usazení vstupních dveří do bytu.

Tak co vy na to? Není to tak složité, že? Ať tak či tak, pamatujte ovšem na naše doporučení. Montáž vchodových bezpečnostních dveří nechejte vždy raději na profesionálech.

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑