Jak připravit byt k pronájmu snadno a rychle

+ Přidat inzerát

Jak připravit byt k pronájmu snadno a rychle

Vydáno: 16.02.2015

Máte možnost pronajímat byt, ale nemáte v tomto směru žádné zkušenosti? Prvním krokem je vždy kontrola stavu bytu a jeho příprava na návštěvu prvních potenciálních nájemníků. To ale často vyžaduje spoustu času, proto se nebojte přenechat tuhle starost profesionálům.

Nepronajímejte zajíce v pytli a objednejte si inspekci nemovitosti. Odborník zjistí všechny případné nedostatky v bytě, které jsou nejen estetickou závadou, ale mnohdy ohrožují i bezpečí nájemníků. Inspekce posuzuje statiku budovy, kvalitu hydroizolací, hluk v objektu, kvalitu pitné vody, bezpečnostní, požární a hygienické požadavky či stav rozvodů a instalací v objektu. Taková inspekce se samozřejmě hodí nejen majiteli, který se chystá prodávat/pronajímat byt, ale také zájemcům o danou nemovitost. Výstupem inspekce je vždy protokol.

Pozvěte si řemeslníky

Zjistila inspekce nemovitostí nějakou závadu, která brání užívání objektu? Potom bude nutná rekonstrukce a celková modernizace bytu. Nebojte se do bytu investovat, peníze se vám vrátí v podobě vyššího nájmu, který si v rekonstruovaném bytě budete moci dovolit. Pokud se jedná pouze o drobné opravy, jako jsou oprýskané zárubně nebo dírky ve zdi po poličkách, většinou je zvládnete opravit sami.

Pustíte se de drobných oprav sami? Nezapomeňte si pořídit kvalitní pracovní oděvy. Nakoupíte je například v eshopu FOR JOB PROTECT za skvělé ceny.

Drobné opravy zvládnete sami.

Bez úklidu to nejde

Ať už byt ležel několik měsíců ladem, nebo byl používaný, návštěvě prvních zájemců vždy předchází kompletní úklid. Jestliže jste byt rekonstruovali, úklid bude složitější a náročnější. Doporučujeme proto najmout si firmu s profesionální úklidovou technikou, která odstraní i takovou špínu, o které jste si mysleli, že už v bytě zůstane navěky.

I pro vyklizení bytu si můžete najmout profesionály.S vybavením, nebo bez? Je rozdíl, pokud pronajímáte byt s vlastním vybavením, či nikoliv. V každém případě se snažte zbavit všech maličkostí a zbytečností, které tam zůstali po vás nebo předchozím nájemci. Byt by měl být vzdušný a v žádném případě by neměl působit přeplácaně. V tomto směru vám může pomoci také profesionální homestaging. Služba se postará o designové úpravy bytu, které velmi ovlivňují budoucí rozhodnutí zájemců.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑