Jak prát dětské prádlo, aby si udrželo svou hebkost

+ Přidat inzerát

Jak prát dětské prádlo, aby si udrželo svou hebkost

Vydáno: 03.07.2014

Jemná dětská pokožka si zaslouží tu nejlepší péči. Je velmi citlivá a rychle reaguje na podněty kolem ní. Proto je velmi důležité umět se starat o dětské prádlo a používat ty správné prací prostředky.

Dětská pokožka je velmi rychle podrážděná a často ani nezjistíte, na co přesně reagovala. Proto je velmi důležité používat pro praní dětského prádla šetrné prací prostředky, které nemohou uškodit jemné pokožce. Veškerou novou výbavičku pro miminko nezapomeňte vyprat na vyšší teplotu. I když je nová, nemůžete si být jistí, zda v látce nejsou ještě pozůstatky chemikálií a podobně.

V automatické pračce nebo v ruce?

Dětské prádlo perte pouze v šetrných pracích prostředcích.Zkušené maminky už jistě ví, že šetrné praní dětského prádla v ruce je nemožné. Počáteční ideály ztratíte ihned po prvním "ublinknutí" na bodyčko. Můžete se také setkat s názorem, že pračky s předním plněním jsou šetrnější než pračky s horním plněním. Nesmysl. Vliv na kvalitu vypraného prádla má druh bubnu. Nejnovější smart pračky mají perleťový buben, který je velmi šetrný k jemným textiliím, tedy i dětským soupravičkám.

Používejte speciální prostředky na praní

Dětská pokožka si žádá něco víc než jen obyčejný prášek na praní, který je agresivní často i pro dospělé. Takový prášek mívá často označený "dětský" a nesmí obsahovat chemikálie, parfémy nebo umělá barviva. Sledujte také, zda je dermatologicky testovaný a je vhodný pro alergiky.

Pokud chcete být EKO a BIO a záleží vám na tom, aby vaše miminko dostalo to nejlepší, sáhněte po přírodních produktech na bázi rostlinných výtažků. Vyrobte si například mýdlovou hmotu z kostky pracího mýdla "jelena" a prací sody. Lze přidat i žlučové mýdlo. Možná jste také slyšeli o plodech z mýdlového ořechu. Skořápky ořechů z tohoto stromu obsahují saponin, který vytváří mýdlovou pěnu. Skořápky se vkládají do bubnu v látkových sáčcích a jsou k prádlu velmi šetrné. Nepřidávejte aviváž. Obecně se při praní dětského prádla nedoporučuje aplikace aviváže.

Při praní dětského prádla je velmi důležité máchání. Nebojte se nastavit program pro opakované máchání.

Nekonečný boj se skvrnami - jak na ně vyzrát?

Dětské oblečení je v podstatě od toho, abyste ho dokola a dokola prali, žehlili a odstraňovali z něj skvrny po sunaru, čaji a přesnídávkách. Abyste soupravičky pro miminka nezničili, v žádném případě nepoužívejte bělící prostředky. Většinu prádla perte na 40 - 60 stupňů, povlečení potom minimálně na 60 stupňů, abyste zničili roztoče a bakterie v látce.

Dětská pokožka je velmi citlivá, perte v šetrném pracím prášku či gelu.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑