Jak položit bambusovou podlahu

+ Přidat inzerát

Jak položit bambusovou podlahu

Vydáno: 07.11.2013

Bambusové podlahy jsou opravdovým hitem posledních let. Jsou ekologické, 2x tvrdší než dub nebo buk a zároveň jsou na dotek pružné. Kromě vynikající trvanlivosti však vynikají i působivými dekory. Nechte se jimi okouzlit a zjistěte navíc, jak se pokládají.

Několik slov o bambusových podlahách

Do bambusové podlahy se zamilovaly už miliony lidí po celém světě. A není se čemu divit. Vynikají totiž mimořádnou životností (používají se dokonce i do kanceláří a tělocvičen), příjemným pružným a teplým vzhledem a tvrdostí větší než dub nebo buk. Kromě toho je bambus ekologický a snadno obnovitelný zdroj. Nejedná se o dřevo, jak se řada lidí domnívá, ale o dřevnaté trávy, které velmi rychle rostou.

Bambusovou podlahu pořídíte od 600 do 1 800 Kč/m2.

Dřevěné plovoucí podlahy

Design bambusových podlah

K vynikajícím parametrům bambusové podlahy musíme přičíst i jedinečný design. Na výběr máte různé desény - mozaiky, které připomínají staré řeznické špalky, nebo různé barevné odstíny - zpravidla přírodní nebo tmavé zabarvení. Takovéto podlahy nejsou vůbec náročné na údržbu. Je to vlastně stejné jako u dřeva či lamina. Stačí jen zamést prach, vyluxovat nebo vytřít podlahu dobře vyždímaným hadrem.

Jak položit podlahu

To nejdůležitější, na co se ale chceme v tomto článku zaměřit, je jak položit podlahu. Ačkoliv není pokládka nijak zvlášť složitá, doporučujeme ji přenechat profesionálům - nejlépe odborníkům přes bambusové podlahy. Výsledný vzhled podlahy totiž závisí na řemeslné dovednosti, zkušenosti a také citu pro rozložení barevných odstínů na celé ploše. Abyste ovšem měli přehled, podívejte se spolu s námi, co tato práce obnáší. Pokládku jsme pro vás shrnuli do několika kroků.

K pokládce podlahy potřebujete lepidlo, stěrku, metr, vymezovací klínky, stahovací řemeny, čisticí ubrousky a pilu.

1. Příprava povrchu

Zahrnuje odstranění původní krytiny, broušení krajů vibrační bruskou a obroušení plochy kotoučovou bruskou.

2. Instalace podlahy

Podlaha se pokládá na rovný, suchý, čistý a stabilní podklad. Pokojová teplota by měla být 18 - 25 stupňů, vlhkost vzduchu 40 - 65 %. Jako první krok probíhá nanášení lepidla zubovou stěrkou. Následně se začne zakládat první řada prken. Doporučujeme přitom kombinovat prkna z více balení. Jakmile je řada položená, mezi stěnu a prkna se umístí vymezovací klínky, které vytvoří dilatační spáru o velikosti cca 1 - 1,5 cm. Poté se mohou začít pokládat další řady. Prkna několika řad se přitom stahují řemeny, aby k sobě prkna dokonale přiléhala a zabránilo se mezerám. Takto se postupuje, až bude položená celá podlaha. Tak hurá do toho!

Bambusové podlahy

Libujete si v přírodních materiálech. Pak vám jako alternativu k bambusu doporučujeme také dřevěné plovoucí podlahy.

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑