Jak na dokonalý systém ve věcech? Pořiďte si správnou skříň!

+ Přidat inzerát

Jak na dokonalý systém ve věcech? Pořiďte si správnou skříň!

Vydáno: 02.09.2014

Hromadíte oblečení? Máte plnou šatní skříň věcí, ale stále nemáte co na sebe? Jste typ, který nikdy nic nevyhodí, protože by se to mohlo ještě hodit?  To máte doma určitě plno! Pořiďte si vhodné šatní skříně, které váš problém ihned vyřeší.

Každý by při zařizování domácnosti měl myslet na dostatečný úložný prostor. Většina z nás není typ, který vyhazuje staré věci, ale spíše sentimentálně vzpomíná, jaké to bylo, když toto tričko měl na prvním rande, a tak ho raději odloží na dno šatníku. S postupem času na vás ze skříně vypadávají starší a starší věci, které vám je líto vytřídit. Řešením tohoto problému je pořídit si dostatečně velké a kvalitní šatní skříně!

Šatní skříně

Zaměřte se na materiál 

Pokud netoužíte po exotice, máte na výběr ze dvou skupin materiálů – lamino a masiv. Každý má jiné vlastnosti a záleží jen na vás, který si vyberete. Levnější lamino, u kterého najdete mnoho variant barevného provedení a je lehce udržovatelný, může vyhrát nad masivem, který má dlouhou životnost a snadno se opravuje. Nebo naopak. Svou pozornost zaměřte také na kvalitní kování, panty a úchytky. U zásuvek dejte pozor na kvalitní pojezdovou mechaniku.

Vestavěné šatní skříně

Vestavěné skříně na míruPokud máte podkrovní byt nebo dům plný nevyužitých koutů a míst, se kterými si nevíte rady, je pro vás ideální vestavěná skříň na míru. Kus nábytku, který truhláři vytvoří přímo podle vašich představ. V první řadě je důležité si uvědomit, na co bude vestavěná skříň sloužit. Zda do ní budete ukládat oblečení nebo hračky, lyže, vysavač a další věci, které slouží k chodu domácnosti. Odpověď si musíte i na otázku, jestli bude tato skříň mít účelovou funkci nebo bude dominantním prvkem místnosti.

Nejdůležitější ze všeho ale je úložný prostor skříně. Jak dobře si vymyslíte vnitřní uspořádání, tak dobře se vám bude používat. Úložný prostor se skládá především z tyčového systému, klasického lamina a deskového materiálu. Vytvoří se tak systém šuplíků a polic, který je přesně podle vašich představ. Regály můžete dovybavit závěsnými programy na kalhoty, košile nebo kravaty. Bonusem vestavěné skříně mohou být posuvné dveře, které oddělují šatnu od obývací místnosti.

Myslete na detail

Aby měla vaše šatna tu správnou atmosféru, dolaďte ji do detailů. Slaďte šatní skříň do barvy místnosti, vybavte jí drátěnými a proutěnými koši, krabicemi a přidejte zrcadlo.

Autor: Magda Frišová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑