Do příštích Vánoc s novou kuchyní

+ Přidat inzerát

Do příštích Vánoc s novou kuchyní

Vydáno: 26.11.2015

Kuchyň je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Připravují se v ní snídaně, vaří každodenní večeře i slavnostní jídla. Vše se časem opotřebovává, spotřebiče začínají vypovídat službu a celá místnost také esteticky zevšední. Plánujete-li rozsáhlejší rekonstrukci vaší stávající kuchyně, mohl by vás zaujmout náš článek.

Asi nejlepší a určitě nejoblíbenější způsob rekonstrukce je zhotovení kuchyně na míru. Na českém trhu je spousta velmi schopných firem, které jsou na kuchyně specializované a dokážou vám splnit většinu přání. Na co se při plánování celé akce zaměřit?

Začněte dominantním prvkem

Dominantní prvek v kuchyni je ten nejpoužívanější, zabírá největší část místnosti a je na první pohled viditelný. Není to nic jiného než kuchyňská linka. Existuje tolik možností provedení a materiálů, které můžete použít, že je nelze jen tak zkrátka vyjmenovat. Technologie výroby linek se v posledních několika letech posunula velmi daleko. Z výroby moderních kuchyňských linek se stal módní trend a tak individuální záležitost, že ji lze směle porovnat k šití oděvů na zakázku. Obraťte se tedy na schopnou firmu, vybírejte podle doporučení a referencí.

Funkční stránka každé kuchyňské linky

Protože kuchyně nemá pouze dobře vypadat ale především správně fungovat, je třeba zaměřit se na velmi důležitou a také nákladnou stránku zařizování, a to na spotřebiče.

Společnost, kterou jste si najali na váš projekt, vám zcela určitě bude chtít prodat zařízení od svých smluvních partnerů. Netvrdíme, že u všech výrobců kuchyní je tato praxe zcela běžná, ale stává se, že jsou zákazníkovi nainstalovány například spotřebiče vadné nebo zbytečně předražené. Pokud se chcete tomuto riziku zcela vyvarovat, neexistuje lepší řešení než si obstarat kuchyňské spotřebiče svépomocí. Mějte však na paměti s tím dodavatele své nové kuchyně včas obeznámit, aby se vašim požadavkům dokázal přizpůsobit. Je tedy vhodné nakoupit spotřebiče dopředu a nechat si přesně změřit jejich rozměry. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím při instalaci.

Hřejivé srdce kuchyně

Mezi kuchyňskými spotřebiči hrají prim trouby. Trendem dnešní doby jsou vzdušné a kompaktní kuchyně, které dbají na inteligentní uspořádání a praktičnost. Do větších ale především do malých prostorů se pak výborně hodí vestavné pečící trouby.

Kvalitní vestavné trouby jsou vysoce sofistikovaná zařízení, která vám nezjednoduší pouze přípravu různých pokrmů, ale také samotné čištění trouby. Trouby značek Miele, Bosch a Siemens disponují celou řadou užitečných funkcí při pečení, například měření a udržování teploty pokrmu, rozmrazování, grilování, vlastní programy, atd. Některé ze spotřebičů jsou dokonce kombinované s mikrovlnnou troubou.

Autor: Lenka Hloušková

Další články z rubriky

Rozvody topení s revolučními tvarovkami na bázi PPSU

V dnešních instalacích se začínají stále častěji používat moderní vícevrstvé tvarovky…

Vybíráme vrtáky do železa

Veronika Pátková | 17.03.2016

Vybíráme vrtáky do železa

Potřebujete účinné vrtáky do kovových materiálů? Víte, jak si správný vrták vybrat? Pokud…

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Jana Batelková | 03.03.2016

Objevte kouzlo a krásu špaletových oken

Moderní špaletová okna mají vlastnosti, o kterých se mohlo našim předkům zdát. Skvěle…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑