Dětský pokojíček pro kluka i pro holku

+ Přidat inzerát

Dětský pokojíček pro kluka i pro holku

Vydáno: 01.10.2013

Víte, jak zařídit dětský pokojíček? Ať už máte kluka, nebo holku, měli byste se ohlížet na jejich záliby a přání. Protože klukovi, který miluje auta, se určitě nebude líbit v pokojíčku plném roztomilých zvířátek. Rodiče mají za povinnost dbát na to, aby byl pokojíček bezpečný.

Zařízení dětského pokoje není vždycky tak jednoduché, jak se může zdát. Musíte v něm spojit hned několik světů – školní, zábavný a ještě myslet do budoucna. Děti přece rostou. A rychleji, než si myslíme. To můžete vyřešit například rostoucím nábytkem. Měl by být spíše jednoduššího stylu, móda se bude během let měnit. Pokud dnes frčí křiklavé barvy, příští rok to budou zemité tóny. Zvolte zlatou střední cestu.

Když dítě řídí rodiče

Dětský pokojíček je úplně jiný svět. Tady jsou pány děti, nikoliv rodiče. Proto se při zařizování řiďte potřebami dítěte, ať jim je 5, nebo 12. Pokud si dítě vybírá vybavení do pokoje samo, nejenže se mu více líbí, ale také si na něj dává větší pozor. Dobrý způsob, jak naučit děti vážit si věcí, nemyslíte?

Problém nastává, když mají dvě děti společný pokoj. Ještě větší problém nastává, když je to kluk a holka. Dětský pokojíček pro holku bude povětšinou růžový nebo žlutý, plný domečků s panenkami a plyšáky. Nad postelí budou viset obrázky zvířátek. V dětském pokojíčku pro kluka bude samý auťák, fotbal a na zdi budou plakáty nejoblíbenějších hrdinů.

Náš tip: Společný dětský pokoj rozdělte na dvě půdy. Každý si bude spravovat svoji část. Uprostřed zařiďte zónu pro obě děti. Umístěte tam například hrací koberec nebo houpačku do pokojíčku. Houpání děti milují.

Houpačka - opravdové vyžití a zábava pro děti!

Pokoj musí projít okem dospělého

To, že necháte výběr nábytku do pokojíčku zčásti na dětech, neznamená, že se zbavíte zodpovědnosti. Vaším úkolem je nejen platit, ale hlavně kontrolovat! Všechny prvky v pokojíčku musí být bezpečné. Nábytek musí být odolný, dětem nic moc neříká pojem šetrné zacházení. Ostré rohy, čouhající šrouby nebo dokonce skleněné výplně jsou v dětském pokoji nemyslitelné. Pokud budete pořizovat již zmíněnou houpačku do pokojíčku, musí být stabilní, kvalitně opracovaná a pevná.

A co barva?

Holčičky chtějí pokojíček většinou růžový, kluci zelený nebo modrý. Pokud ale nechcete každý rok malovat a pořizovat nový nábytek, zvolte spíše neutrální barvy a klidně je kombinujte. Výraznou barvu může mít povlečení, polštářky nebo třeba židle a obrázky na zdi. Je to praktičtější varianta a mnohdy i hezčí. Do dětského pokojíčku se nedoporučují velké plochy červené barvy. Působí totiž agresivně.

Dětský pokojíček zařiďte tak, aby se hlavně líbil vašemu dítěti. To je nejdůležitější.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑