Co mají mít správné bezpečnostní dveře

+ Přidat inzerát

Co mají mít správné bezpečnostní dveře

Vydáno: 08.10.2013

Máte strach, když jsme doma sami? Ne? A co když bude samotné vaše dítě? Nebo, co když odjedete na dovolenou nebo na chatu? Jste si jistí, že je váš byt či dům dostatečně zabezpečený? Neriskujte a pořiďte si kvalitní bezpečnostní dveře!

V zabezpečení domácnosti hrají hlavní roli okna a hlavně vchodové dveře. Právě bezpečnostní vchodové dveře totiž dokážou odradit více než polovinu zlodějů od vykradení vašeho bytu nebo domu. A pokud bezpečnostní dveře nemáte, pak je třeba se obávat. Zloději často sledují zvyklosti obyvatel domů. Zjistí, kdy býváte v práci, nebo si všimnou dlouho nevybrané schránky, a bez mrknutí oka se potom vkradou do vašeho domu. A někteří z nich dokonce neváhají krást ani v noci, když spíte. Pokud totiž spí majitelé v patře, můžou si být zloději jistí, že jsou cennosti doma a nic jim nebrání dostat se do přízemí domu.

Jak vybrat vchodové dveře aneb 4 nejdůležitější vlastnosti dveří

1. Maximální ochrana soukromí

V každém domě a bytě by měly být bezpečnostní vchodové dveře naprostou samozřejmostí. Zapomínat by se ale nemělo ani na další dveře v domě. Jedním z nejčastějších terčů zlodějů jsou francouzské dveře vedoucí na terasu nebo zahradu. Také u nich proto nezapomínejte na důležité bezpečnostní prvky.

Bezpečnostní vchodové dveře do domu

A co tedy musí bezpodmínečně mít správné bezpečnostní vchodové dveře? Klíčová je nejnovější generace ochranné závory a celoobvodového těsnění na křídle dveří. Dále musí být součástí bezpečnostní kování (známé a osvědčené je například kování značky HOPE) a pokud máte dveře prosklené, tak také bezpečnostní skla.

2. Výborné tepelně-izolační parametry

Také bezpečnostní vchodové dveře do domu by měly mít prvotřídní tepelně-izolační parametry. Jinak vás dveře sice ochrání, ale budou zároveň i žroutem nákladů za vytápění. Vaše dveře si proto nechte vybavit hliníkovým prahem s termolištou a celkové provedení ať je pouze z vysoce kvalitního dřeva.

Pro výrobu dveří se jako materiál osvědčily dřevěné hranoly lepené z několika vrstev neboli lamel. Tepelné ztráty jsou v takovém případě jen minimální. Dveře z několikavrstvých lepených hranolů navíc garantují stabilitu a tvarovou stálost. A pokud jsou dveře opravdu kvalitní, ochrání vás také před hlukem zvenčí.

Bezpečnostní vchodové dveře a zárubně

3. Působivý design

Mezi nejoblíbenější materiály vchodových dveří patří pochopitelně dřevo. Konkrétně kvalitní dřevo z borovice, dubu nebo meranti. Pokud budou vaše nové dveře vyrobené z takového dřeva, můžete si být jisti, že jste si pořídili designový a přitom nadčasový kousek. Všechny tyto materiály si navíc můžete nechat namořit do různých odstínů a doladit tak celek vašeho domu k dokonalosti.

Plánujete koupi nových bezpečnostních dveří? Nechte si navrhnout několik variant s různým provedením. Za nabídku nic nedáte!

4. Kompletní dodavatelský servis

Výrobou kvalitních vchodových dveří na zakázku nic nekončí. Správná firma by vám měla v prvé řadě přijet dveře zdarma zaměřit a po výrobě dveře odborně namontovat. Samozřejmostí je také několikaletá záruka. Zákonná 2 léta už dnes dává málokdo. V dnešní době úžasných bezpečnostních prvků a výrobních materiálů už lze najít mnoho firem, které poskytují 5 a více letou záruku. A to se vyplatí, protože jeden nikdy neví, že?

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑