Chcete dům s charakterem? Přiznejte zdi a vazníky!

+ Přidat inzerát

Chcete dům s charakterem? Přiznejte zdi a vazníky!

Vydáno: 01.12.2014

Přemýšlíte, jak vymalovat nebo jakým obrazem ozvláštnit interiér? Zapomeňte na tyhle fádní doplňky a popřemýšlejte spíš o přiznané cihlové zdi nebo vaznících. To jsou přesně ty vychytávky, které dodají vašemu domu charakter!

Stará zeď jako nová. Dejte si tu práci!

Nepřeháníme, když řekneme, že přiznaná cihlová zeď je v interiéru naprosto dokonalá. Zútulní interiér a dodá mu luxusní vzhled. To ale za předpokladu, že jsou cihly pěkné na pohled. Staré nánosy malty a drolící se cihly nepřipadají v úvahu. Všechny je musíte pečlivě vyčistit, pokud je třeba tak dospárovat a natřít nebo alespoň napenetrovat.

My vám doporučujeme hloubkovou penetraci, díky které se neumažete, když se o zeď opřete. S penetrací můžete navíc vykouzlit speciální efekt, kdy jsou vaše cihly lesklé nebo naopak matné.

Odhalené zdivo se hodí nejen do domu, ale i v restauraci, kavárně a prodejně bude působit skvěle!

Přiznaná cihlová zeď v kuchyni

Cihly můžete natřít i na bílo nebo do jiného odstínu. Záleží, co se vám líbí. Výmluvy, že se k vám klasické červené cihly nehodí tak hoďte za hlavu!

Přiznané trámy nejsou jen doménou starých chalup

Ať dáváte přednost jakémukoliv stylu, odhalené trámoví v podkroví je rovněž trefou do černého. Pokud tedy plánujete rekonstrukci či přístavbu, určitě na to myslete a neschovávejte zbytečně dřevěné vazníky a trámy, které se mohou stát designovým tahákem celého vašeho domu.

Nejprve si nechte navrhnout střešní konstrukci včetně kotevní techniky a větrování, a teprve potom přistupte k plánování příček a veškerému vybavení.

Při rekonstrukci starých trámů je nechte přebrousit, vyčistěte větší spáry a praskliny od prachu a nečistot a nakonec dřevo naimpregnujte. Na použitých nátěrech se přitom nevyplatí šetřit. Trámoví vám musí vydržet po celý život (ne-li po několik generací), a proto je třeba ošetření proti škůdcům a vlhkosti.

Dřevěné vazníky můžete přiznat i v koupelně

A ještě malá rada na závěr. Jestli nemůžete z různých důvodů trámy a dřevěné vazníky přiznat, nechte si udělat falešné na sádrokartonový strop. Falešné trámy se vyrábí z polyuretanu a v rustikálním dekoru, který od pravého dřeva nerozeznáte. Zkuste to!

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑