Jak zabezpečit dům a co dělat, když si zabouchnete klíče

+ Přidat inzerát

Bezpečnostní opatření pro váš dům

Vydáno: 05.11.2013

Doma se chceme cítit v bezpečí, proto je více než vhodné investovat do zabezpečení domu. Bezpečnostní kování vchodových dveří, mříže na okna a dveře ve sklepě, bezpečnostní sklo a kování na oknech. To jsou jen jedny z mála prostředku, jak se zbavit strachu z vloupání.

Bezpečnostní kování pod lupou

Opravdu má význam pořizovat si speciální bezpečnostní kování na vchodové dveře a okna? Naše odpověď zní ANO, má. Doporučujeme bezpečnostní kování především na vchodové dveře. Nemusíte se bát, nejedná se o robustní nevzhlednou kliku, ale o elegantní kování z kvalitního materiálu. Máte celkem tři možnosti, jak kování ovládat: klikou, madlem nebo koulí.

I bezpečnostní kování může být elegantníBezpečnostní kování má za úkol chránit cylindrickou vložku a zámek před útokem zvenčí. Již samotná přítomnost bezpečnostního kování může odradit zloděje. Vypáčení či odvrtání takového zámku je totiž náročné a hlavně zdlouhavé. Poskytuje tedy větší možnost, že si zloděje někdo všimne.

Vždy, když kupujeme bezpečnostní kování, řídíme se podle tříd ČSN P ENV 1627 - číslo 1 představuje základní ochranu (šedá), číslo 2 dostatečnou ochranu (zelená), číslo 3 vysokou ochranu (modrá) a číslo 4 velmi vysokou ochranu (červená). Výrobek je vždy označen číslem a barvou, dokážeme si ho tedy jednoduše zařadit. Montáž svěřte do rukou odborné firmě, která nabízí zámečnické práce.

Přítomnost bezpečnostního kování sledují i pojišťovny. Pro vás to může znamenat nižší pojistku a vyšší pojistné v případě vloupání.

Pořiďte si i bezpečnostní kování na okna

Nezapomeňte na sklep

Nalákejte zloděje horou věcí ve sklepě. Objednejte si vyklízení v Praze.

Ať už bydlíte v paneláku, bytovce nebo v rodinném domě a máte sklep, jakoby se stal lákadlem pro zloděje. I dveře do sklepa by měly mít bezpečnostní kování. Pokud máte ve sklepě okna, je dobré použít mléčné sklo, přes které není vidět. Zloději si totiž objekt často nejprve vytipují. Pro maximální bezpečnost doporučujeme umístit před okna a dveře železné mříže s kvalitním zámkem. Pokud si myslíte, že by mříže mohli kazit celkový vzhled domu, pořiďte si okna s bezpečnostním sklem.


A co když nastane situace, kdy si zabouchnete v domě klíče? Přečtěte si, jak tuto situaci vyřešil pan Jaroslav:

Bydlím v Praze v menším rodinném domku a na jeho zabezpečení opravdu dbám. Pořídil jsem si bezpečnostní okna a bezpečnostní kování vchodových dveří. Problém nastává, když si zabouchnete klíče, jako se to stalo mě. Bydlím sám, a jediné klíče zůstali na botníku. Nezbylo mi nic jiného, než zavolat odbornou firmu, která nabízí zámečnické práce v Praze. Celá situace nakonec dobře dopadla a dnes se jí už jenom směji.


Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Simona Volejníková | 18.09.2018

Propojený, nebo oddělený obývák od kuchyně?

Nejnovější módní hity v bydlení fandí vzdušným prostorům. Někdo touží po spojené kuchyni…

Úložné prostory v dřevostavbě - Využijte obytnou plochu efektivně

Nejenže jsou dřevostavby moderní a chrání životní prostředí, ale lákají také finanční…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑