Zpříjemněte si posezení na zahradě

+ Přidat inzerát

Zpříjemněte si posezení na zahradě

Vydáno: 09.07.2015

Patříte mezi šťastlivce, kteří si po těžkém dni můžou odpočinout v klidu na zahradě? Potom se vám budou hodit rady, jak si posezení ještě více zpříjemnit.

Milujete divokou přírodu, nebo dáváte přednost upraveným pravidelným tvarům? Podle toho by totiž vaše zahrada měla vypadat.

Tzv. venkovská zahrada působí nespoutaně, ale má svoje pravidla - měli bychom dodržet její původní členění (trávník, keře, sady, jezírko). Květiny nechávejte vysemenit, nepřesazujte je, letničky nelikvidujte, příští rok se zase objeví. Základem venkovské zahrady by měly být nenáročné trvalky, které hrají barvami. Nezapomínejte ani na bylinky a nějakou tu dekoraci (třeba stylové dřevěné vědro). Z venkovské zahrady vyzařuje pohoda. Takže přesně to, co potřebujete, když přijdete unavení domů z práce.

Úplným opakem je japonská zahrada. Čas strávený v klidné japonské zahradě je plný harmonie a vyrovnanosti, která ve vás ještě dlouho potom zůstane. Jejím základem jsou pečlivě stříhané keře do oblých tvarů, zurčící voda, kameny a nejrůznější sošky. Nezapomeňte, že japonské zahradě má dominovat klid, a tak ji oddělte od rušivých prvků (dům, sousedi, ulice apod.). Povolené jsou altánky a menší posezení, nikoliv však bazény nebo dětská pískoviště. Ty patří do jiné části zahrady.

Je libo klidné posezení?

Altánek, pergola, besídka, markýza. Je jen na vás, pod co se usadíte

Umíte si představit odpočinek na zahradě, aniž byste se mohli někam uvelebit, posedět si, odpočinout si? Nic moc, že? K tomuto účelu nám slouží především malé zahradní stavby, které v nás navozují pocit útulnosti nebo romantiky. V parném létě nám poskytují tolik vyhledávaný stín a slouží i jako zázemí pro setkávání s přáteli a letní grilování. Prostě idylka.

Abyste si posezení pod altánkem nebo pergolou co nejvíce zpříjemnili, nebojte se dekorací. Jak už jsme zmínili, do japonské zahrady se skvěle hodí kamenné sošky (hlavně symboly lva a želvy), květináče nebo velké kameny (ale pozor - z přírody, nikoliv z lomu!). Nebraňte se ani velkým lucernám z pískovce.

Co se týče samotného sezení, na pohodlí vám přidají měkké podsedáky na zahradní nábytek. K venkovskému stylu se hodí především sedáky v pastelových barvách, se vzorem kostek a puntíků, ozdobené barevnými stužkami či tkaničkami.

Podsedáky na zahradní nábytek vám zajistí pohodlí.

Abychom nezapomněli na nejmenší

Houpačka pro dětiRodiče chtějí na zahradě relaxovat a děti zase řádit. Součástí venkovské zahrady mohou být prolézačky nebo klouzačky, ale měly by být vyrobeny z přírodního dřeva, aby do celé zahrady pěkně zapadly. Typická je houpačka pro děti, kterou bez obav můžete zavěsit na strom. Bude ve stínu a děti si na ní užijí spoustu zábavy.

Do japonské zahrady se naopak tyto prvky nehodí a je nutné je oddělit. Například živým plotem, keři nebo paravánem.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

Jak se staví pergola?

Simona Volejníková | 07.03.2018

Jak se staví pergola?

Přemýšlíte, jak nejlépe využít volný prostor vaší zahrady? Ať je léto, nebo zima, můžete…

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Martina Skutilová | 21.08.2017

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Objevte kouzlo moderních pergol. Díky nim si můžete prodloužit léto! Při menších úpravách…

Vše, co potřebujete vědět o zahradě na klíč

Ne každému bylo do vínku dáno, že je rozeným designérem a organizátorem prostoru. Přesto…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑