Zahrada aneb kouzelné místo pro děti

+ Přidat inzerát

Zahrada aneb kouzelné místo pro děti

Vydáno: 27.08.2015

K rodinnému domu neodmyslitelně patří zahrada. Nemusí být přehnaně veliká, ale pokud máte menší děti, oceníte i sebemenší kousek zelené plochy, kde si mohou hrát. Je to místo jako stvořené pro dětské hry a oslavy narozenin. Pojďme se společně podívat na nejatraktivnější druhy zábavy pro nejmenší členy rodiny a nejnutnější bezpečnostní opatření, bez kterých by to na zahradě nešlo.

Všichni si pamatujete, jak jste si jako malí rádi hráli na schovávanou nebo na pískovišti stavěli bábovičky. O dnešní době se tvrdí, že je přetechnizovaná a děti sedí více doma u svých počítačů, než aby lítaly po zahradě. Přesto se ale najdou rodiny, kde kluci a holky nejraději tráví čas venku při tradičních hrách, jako je honěná. U rodinných domků můžete také čím dál častěji vídat trampolíny nebo skluzavky pro děti, díky kterým se vaši potomci zabaví lépe než s moderní technikou.

Základem je plot

Než pustíte své potomky na zahradu, měli byste pořídit kvalitní pletivo a zahradu oplotit. A to hned z několika důvodů. Tím hlavním je bezpečnost. Plot vytvoří bezpečnou bariéru proti cizím návštěvníkům a zamezí vběhnutí nezvaných zvířat na váš pozemek. Také zabrání dětem spontánně vyběhnout ze zahrady za míčem nebo kamarádem, kterého uvidí na druhé straně silnice. Díky kvalitnímu oplocení získáte nejen pocit bezpečí, ale i větší soukromí, které se při pořádání rodinných oslav nebo grilování s přáteli může hodit.

Zapojte děti do lehčích prací, které jsou na zahradě potřeba udělat. Pojměte jednotlivé činnosti formou hry, aby to bavilo i nejmenší, a naučte je, co péče o trávník, keře nebo venkovní mazlíčky znamenají.

Tady raději bez míče

Ve chvíli, kdy je vaše zahrada zabezpečena plotem, můžete začít přemýšlet, jaké místo bude ideální pro dětské hry. Je jasné, že pokud máte velkou zahradu, není potřeba ji příliš organizovat. Pokud ale chcete na malém prostoru pěstovat zeleninu a zároveň dopřát dětem volný pohyb po celé ploše, budete muset uvažovat. Vysvětlete jim, že vedle záhonků a květináčů není dobré házet míčem nebo se honit. Nejen, že by mohly poničit pěstované plodiny, ale také ublížit samy sobě.

Moderní druhy zábavy

skluzavkaAby si děti zahradu pořádně užily, můžete jim kromě tradičního pískoviště pořídit skluzavku nebo trampolínu. I tady je ale třeba dbát na bezpečnost. V první řadě vybírejte výrobky od kvalitních dodavatelů, kteří mají na vybrané zboží certifikáty. Trampolínu můžete zajistit ochrannými sítěmi, které zabrání pádu, a důkladně dětem vysvětlete, jaká pravidla při skákání platí. To samé udělejte i v případě skluzavky.

Další články z rubriky

Jak se staví pergola?

Simona Volejníková | 07.03.2018

Jak se staví pergola?

Přemýšlíte, jak nejlépe využít volný prostor vaší zahrady? Ať je léto, nebo zima, můžete…

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Martina Skutilová | 21.08.2017

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Objevte kouzlo moderních pergol. Díky nim si můžete prodloužit léto! Při menších úpravách…

Vše, co potřebujete vědět o zahradě na klíč

Ne každému bylo do vínku dáno, že je rozeným designérem a organizátorem prostoru. Přesto…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑