Zabezpečte svou stavbu před drzými zloději

+ Přidat inzerát

Zabezpečte svou stavbu před drzými zloději

Vydáno: 05.11.2014

Vaše nezabezpečená stavba se může stát lákadlem pro zloděje, kteří nemají v kradení zábrany. Zabezpečte proto svůj pozemek proti nepovolenému vstupu nejrůznějšími možnostmi, které vám ušetří spoustu peněz i stresu.

Při stavbě domu musíte dbát nejen na bezpečnost při práci, ale také na to, aby byl váš nový dům v bezpečí i tehdy, pokud se u něj zrovna nenacházíte. Opuštěné domy plné nářadí a stavebního materiálu jsou velkým lákadlem pro zloděje, kteří se nezastaví před ničím. Mohou si vaší stavbu vytipovat předem za bílého dne a poté z ní ukrást vše, co unesou. Je přitom prokázáno, že k mnoha případům vloupání by nemuselo vůbec dojít, pokud by byl objekt, materál a nářadí zajištěn.

Zabezpečte svou stavbu proti zlodějům

Nechávejte toho na stavbě co nejméně

I když je pro vás nepohodlné a nepříjemné tahat všechno sem a tam, je dobré na stavbě mít co nejméně nářadí. To se týká obzvlášť vrtaček, motorových pil a pneumatických kladiv, která ve vašem autě zaberou jen málo místa. Zloděj je dokáže snadno sebrat a vše odnést. Proto raději v domě nechávejte co nejméně věcí. Pokud nemáte možnost nářadí uložit do bezpečí, pořiďte si bezpečnostní box na nářadí, do kterého vše uložíte. Zloděj se k nářadí nedostane a nebude možné jej zahlédnout ani z okna.

Zabezpečte okolí stavby

Soustřeďte se na to, aby přístup k vaší stavbě byl pro nepovolané co nejvíce znesnadněn. Pohyb kolem pozemku bude zlodějům trvat delší dobu a je tak větší šance, že si jich nikdo všimne. Tento úkol můžete svěřit provizornímu plotu, tak zvanému mobilnímu oplocení, jehož instalace kolem pozemku je jednoduchá a jeho výška dostatečná. U lepších pletiv je horní část opatřena přesahujícími dráty, které znesnadní přelezení plotu.

Svou stavbu urychlete co nejvíce. Mezi nejrychlejší mohou patřit například dřevostavby na klíč.

Vybavte dům bezpečnostními prvky

I váš materiál se může dostat do hledáčku zlodějůJistotou pro vaší stavbu bude zajištění samotného domu. Pokud jste v takové fázi, kdy ještě nemůžete nainstalovat okna a dveře, pořiďte si kvalitní plechovou boudu s bezpečnostním řetězem, panty a zámkem, do které zavírejte co nejvíce materiálu a nářadí. Při instalaci oken a dveří vyberte bezpečnostní výrobky, které nedovolí lupičům vloupat se dovnitř stavby pomocí páčidla. Materiál, jako jsou palety s cihlami, můžete také opatřit drátkem s připojením k alarmu. Při jeho spuštění je větší šance, že lupič všeho nechá a uteče, než když bude mít klid na rozebrání vašeho materiálu.

Dbejte na bezpečí co nejvíce. Pomůže vám GSM alarm

Velice se vám může vyplatit také GSM alarm. Jedná se o elektronický zabezpečovací systém, který je v dnešní době již více dostupný a jeho instalace vás bude stát méně, než nákup nového nářadí. GSM alarm je většinou vybaven centrální jednotkou zabezpečovacího systému, která má vestavěný GSM komunikátor pro komunikaci přes síť mobilních telefonů. To umožňuje odeslání SMS i vytočení přednastaveného telefonního čísla. Pokud se k vám na stavbu někdo vloupá, budete to okamžitě vědět, bude spuštěna siréna a můžete kontaktovat policii. Zloději navíc při spuštění alarmu nejspíš utečou, protože je siréna vyruší. Alarm se vyplatí zejména tehdy, pokud chystáte své bydlení na kraji vesnic, kde v noci není ani noha. Taková místa si lupiči vybírají nejčastěji.

Pokud se ve vašem domě v závěrečné fázi stavby nachází hodně cenných věcí, nechte si nainstalovat elektronický zabezpečovací systém. Váš dům pohlídá i v případě požáru a má záložní zdroj pro případ výpadku elektřiny.

Když už je nic neodradí, je tu pojištění

Když selže prevence, mobilní plot i bezpečnostní alarm a mazaným lupičům se přeci jen povede dostat se na vaši stavbu a vše odnést, zbývá vám zatnout zuby, nakoupit vše nové a pokračovat ve stavbě dál. V takovém případě je však dobré, aby byl váš nářadí i materiál kryto pojistkou, která vám alespoň částečně uhradí škody. Budete mít pro vaši stavbu krytí a škody nebudou tolik vysoké.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

AXIOM REAL, spol. s r.o.

Mytí a čištění fasád, zateplených budov a paneláků, likvidace plísní, řas a dalších…

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑