Poradíme, jak zařídit zahradu

+ Přidat inzerát

Poradíme, jak zařídit zahradu

Vydáno: 21.03.2016

Nevíte, jak si uspořádat zahrádku nebo vás zajímají nejnovější trendy v zahradničení? Přečtěte si o nich.

Pro milovníky zahradničení je samozřejmě důležitý celkový estetický vzhled zahrádky, ale mysleme i na její praktické využití. Pokud už nějakou pěknou zahrádku vlastníme, určitě by byla škoda nevyužít ji k příjemnému posezení nebo grilování. Dříve než celou zahrádku osázíme květinami, promysleme si tedy, zda a kam umístíme zahradní altán, skleník nebo přístřešek na dřevo. Pěkně působí i ryze dekorační prvky. Třeba takové zahradní jezírko bude jistě obdivovat každý soused.

Celkový koncept zahrady

Pokud jsme si promysleli, co na zahrádce chceme mít, je čas zamyslet se nad celkovým konceptem zahrady. Určitě chceme, aby naše nová zahrádka ladila i k našemu současnému domu. Každý prvek a detail je důležitý a než ho na zahrádku umístíme, dobře své rozhodnutí zvažme. Aby se zahrada dala snadno udržovat, můžeme využít různé vychytávky jako jsou zavlažovače, čističe zmíněných zahradních jezírek a mnohé další prvky, díky kterým nebude zahrada pouze prostor, o který musíme neustále pečovat, a které nám práci přinejmenším usnadní.
 

Na zahrádce najdou své praktické uplatnění i skleníky z polykarbonátu nebo také přístřešky na dřevo.

Celoročně barevná zahrada

Trendem, který nikdy neomrzí je celoročně barevná zahrada, která potěší všechny naše smysly. Toho docílíme kombinací květin a stromů, které kvetou a plodí v závislosti na právě probíhajícím ročním období. Výběr rostlin je v současné době nepřeberný. Trendem jsou také bylinkové zahrádky. Bylinky budou nejen zkrášlovat naši zahrádku, ale také je využijeme v své kuchyni.
Bylinková zahrádka

Bylinkové a ekozahrádky

V návaznosti na bylinkové zahrádky můžeme mluvit i o ekozahradách, které jsou také velmi moderní. Na ekozahrádce najdeme zeleninu, ovocné stromy, ale i okrasné rostliny. Pro ekozahrádky jsou charakteristickými prvky ptačí budky a krmítka, případně můžeme vysázet rostliny určené pro užitečný hmyz. Patrný je i odklon od používání chemických přípravků a důraz kladený na využití dešťové vody.

Nejnovější trendy

Trendy jsou také smíšené záhonky a vytváření nevšedních kontrastů. Typickým příkladem jsou luční rostliny pěstované na záhonech, které mají přísné geometrické tvary. V kontrastu s využitím volně se vyskytujících rostlin v přírodě je i využití exotických citrusů. Módní je i budování venkovních kuchyní a ohnišť. Mění se i tradiční podoba živých plotů. Živý plot může být tvarovaný z různých dřevin, případně můžeme plochy zeleně kombinovat se dřevem.

Autor: Veronika Pátková

Další články z rubriky

Jak se staví pergola?

Simona Volejníková | 07.03.2018

Jak se staví pergola?

Přemýšlíte, jak nejlépe využít volný prostor vaší zahrady? Ať je léto, nebo zima, můžete…

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Martina Skutilová | 21.08.2017

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Objevte kouzlo moderních pergol. Díky nim si můžete prodloužit léto! Při menších úpravách…

Vše, co potřebujete vědět o zahradě na klíč

Ne každému bylo do vínku dáno, že je rozeným designérem a organizátorem prostoru. Přesto…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑