Podlahové topení v dřevostavbě. Na komfort i úspory si rychle zvyknete

+ Přidat inzerát

Podlahové topení v dřevostavbě. Na komfort i úspory si rychle zvyknete

Vydáno: 05.11.2018

Podlahové topení v novostavbách už dnes není žádnou výjimečností. A není se čemu divit - má řadu výhod, díky kterým je tolik oblíbené. Teplo od nohou je velmi příjemné, kdo by nechtěl doma chodit bosky? To ale není jediné pozitivum podlahového topení.

6 výhod podlahového topení

  • Tepelná pohoda (stav, kdy nám není moc teplo ani chladno, prostě tak akorát) nastává už při 20-21 °C. Protože nám je teplo od nohou, nepotřebujeme tolik topit. Díky tomu šetříme náklady na vytápění.
  • Podlahové topení nevíří prach a nevysušuje tolik vzduch jako třeba krb, krbová kamna nebo radiátory. Navíc zbytečně nezabírá obytnou plochu místnosti.
  • Teplá podlaha je příjemná, můžeme na ní bez obav chodit na boso a neprochladneme. Podlahové topení zajisté ocení i rodiny s malými dětmi, které si rády hrají na podlaze, plazí se apod.
  • Teplo je rovnoměrně rozložené po celém bytě. V případě krbu nebo radiátorů teplo sálá vždy z jednoho místa a na každém konci místnosti je pak rozdílná teplota. S podlahovým topením je ale i v tom nejzazším koutě příjemně.

Teplá podlaha je v rýmařovských dřevostavbách samozřejmostí

Kombinace elektrického podlahového topení a krbových kamenNaše typové domy jsou navržené tak, aby byly komfortní a zároveň úsporné. Proto v nich nechybí elektrické podlahové topení. Není třeba bát se vytápění na elektřinu, v moderních izolovaných domech protopíte minimum a Vaše měsíční účty se budou držet velmi nízko.

Elektrická podlahovka má oproti té teplovodní výhodu v tom, že začíná téměř okamžitě topit. V teplovodním podlahovém topení se nejprve musí ohřát voda (funguje vlastně na stejném principu jako klasické radiátory) a teprve potom z něj sálá teplo.

Elektřina je nadále výhodná v tom, že je zavedená v každém domě, kdežto plynovou přípojku mít nemusíte. Díky elektrickému vytápění také budete mít výhodnější sazbu elektřiny pro celý dům.

Podlahové topení je velmi snadno regulovatelné. Sestává z okruhů, které většinou tvoří jednotlivé místnosti, velké prostory pak rozdělujeme například na 2 okruhy. Sami si nastavíte teplotu každého okruhu tak, jak vám to vyhovuje. Domy KUBIS 74, KUBIS 631, KUBIS 632, LARGO 85 a LARGO 98 mají v základní ceně také chytrou domácnost SIEMENS, která si hlídá nejen teplotu, ale také větrání. Za příplatek můžete domácnost ovládat i smartphonem.

Krbová kamna a podlahové topení Podlahové topení a krb ve dřevostavbě

Z rozhovorů s našimi spokojenými klienty víme, že si pochvalují kombinaci elektrického podlahového topení a krbových kamen.

Autor: Martina Skutilová

Další články z rubriky

AXIOM REAL, spol. s r.o.

Mytí a čištění fasád, zateplených budov a paneláků, likvidace plísní, řas a dalších…

Preventivní opatření proti Coronaviru v Praze

Vedle čištění fasád domů, ocelových konstrukcí mostů a památek se pustila společnost…

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑