Jak vytvořit dokonalou terasu? Inspiraci naleznete v našem článku

+ Přidat inzerát

Jak vytvořit dokonalou terasu?

Vydáno: 03.08.2015

Terasa může být jedním z nejútulnějších míst v domě. Díky pohodlnému a krásnému vybavení se může stát oázou klidu a relaxace, ale také místem vhodným pro konání rodinných oslav a grill party s přáteli. Vytvořte si proto takovou terasu, kterou oceníte nejen vy, ale také nejedna návštěva.

Rozhodli jste se pro přebudování staré terasy, nebo zkrátka a dobře žádnou terasu nemáte a chystáte se ji vybudovat? Pokud ano, pak začněte volbou správného materiálu, ze kterého bude vaše terasa postavena. Mějte na paměti, že díky vhodně zvoleným materiálům, správnému typu zastřešení a především díky pohodlnému nábytku vytvoříte z terasy neobyčejné místo.

Jaký materiál se hodí pro základ terasy? Zaměřeno na dřevo

Tak jako všechno, přináší i různé druhy materiálu svá pro a proti. Dřevěná terasa působí rozhodně velice elegantním dojmem. Venkovní dlažba či dřevoplastová podlaha vám ušetří spoustu času, neboť je víceméně bezúdržbová. My si dnes pod lupu vezmeme terasy dřevěné. Dřevo obecně je jedním z nejstarších materiálů, které jsme se naučili využívat ke stavbě příbytků, tak proč jej nevyužít ke stavbě terasy, když navíc hezky vypadá.

Jaké dřevo je nejkvalitnější?

Je obecně známo, že terasy vyrobené z tropického dřeva vydrží déle. Životnost použité dřeviny je závislá na její hustotě. Čím větší hustotu dřevo má, tím je více odolné vůči povětrnostním podmínkám, ale i vůči manipulaci s venkovním nábytkem. Navíc zde hraje velkou roli i možnost výběru z většího množství odstínů.

Jsou pro vás exotické dřeviny cenově nedostupné? Nevěšte hlavu a popřemýšlejte po domácích dřevinách, jako je smrk či borovice. Oproti exotičtějším druhům dřeva se tu s cenou můžete dostat až na polovinu. Počítejte však s tím, že se jedná o měkké dřevo, které vyžaduje důkladnou údržbu a jeho životnost je krátká.

Zastřešení a oplocení terasy

V případě, že je váš relaxační kout vyvýšený rozhodně nezapomeňte vybrat vhodné zábradlí na terasu. I v tomto případě si můžete vybrat ze široké nabídky materiálů a designu, který se bude nejlépe hodit k vašemu domu. Zábradlí nemusí být jen bezpečnostním a ochranným prvkem, ale také vkusným doplňkem vašeho domu.

Chcete terasu využívat za každého počasí? Nejde jen o dešťové kapky, které vás dříve zahnaly do domu, ale i ochranu před slunečními paprsky. Dřevěné zastřešení terasy vyřeší váš problém. Na trhu se dnes nachází široká nabídka zastřešovacích materiálů i upevňovacích systémů ke zdi domu. Stačí si jen vybrat.

Jakým nábytkem vybavit terasu?

Nábytek na terase můžete poskládat buď z jednotlivých kousků, či si vybrat z designově propracovaných sedacích souprav. Ke dřevu se bude náramně hodit například nábytek z proutí nebo ratanu. Když navíc toto vybavení oživíte barevnými doplňky a sedacími polštáři, nebude se nikomu chtít z oslavy odejít.

Autor: Barbora Krejčí

Další články z rubriky

Jak se staví pergola?

Simona Volejníková | 07.03.2018

Jak se staví pergola?

Přemýšlíte, jak nejlépe využít volný prostor vaší zahrady? Ať je léto, nebo zima, můžete…

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Martina Skutilová | 21.08.2017

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Objevte kouzlo moderních pergol. Díky nim si můžete prodloužit léto! Při menších úpravách…

Vše, co potřebujete vědět o zahradě na klíč

Ne každému bylo do vínku dáno, že je rozeným designérem a organizátorem prostoru. Přesto…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑