Jak připravit zahradu pro svatební obřad

+ Přidat inzerát

Jak připravit zahradu pro svatební obřad

Vydáno: 29.05.2015

Svatební obřad na zahradě je romantický, je v přírodě a máte svůj domov hned po ruce. Žádá si ale také mnoho plánování. Poradíme vám, na co nezapomenout.

Blíží se váš velký svatební den, ale vy zatím stále nevíte, jakou formu obřadu a hostiny zvolit? Co takhle svatba na zahradě? Budete pod širým nebem, na svém vlastním pozemku, blízko vašeho domova a navíc to bude krásně romantické. Jak ale zahradu připravit tak, aby se do ní celý váš velký den vešel a aby bylo vše perfektní? Poradíme vám!

Místo pro obřad

Jestliže jste se rozhodli, že budete mít na zahradě i obřad, je nutné si zadat na místním úřadě volný termín. Svatby mimo obřadní síň jsou také o něco dražší, obvykle se pohybují v částkách 1-5 tisíc Kč. Na obřad musíte také připravit samotnou zahradu. Důležitý může být stolek pro oddávajícího, kde proběhne podpis a mohou zde být odložené sklenice na přípitek. Pokud nebudete mít lavice na sezení u obřadu, pamatujte na starší členy vašich rodin, kterým je nutné připravit židle.

Pokud chcete mít svatbu opravdu romantickou, nezapomeňte ani na svatební oblouk, který je možné půjčit již za 1 000 Kč. Můžete jej nazdobit podle sebe, například ve stylu s ostatní výzdobou. Svatební salony vám mohou zapůjčit i svatební altánek, který je však již dražší. Hodit se vám jistě bude také koberec, který se doporučuje v případě, že má nevěsta dlouhou vlečku nebo špičaté podpatky. Stane se proto vašim praktickým i vzhledným pomocníkem.

Připravte trávník

Pár měsíců před svatbou dopřejte vašemu trávníku pořádnou dávku hnojiva. Pravidelně jej také sekejte a zalévejte, aby se zpevnil. Na vaší svatbě se na něm bude totiž pohybovat velký počet osob, a pokud bude mokro, bude na něj vyvíjena opravdu velká zátěž. Trávník posekejte den před obřadem.

Posezení pro hosty a přístřešek

Určitě nevynechejte zahradní party stany, které ochrání vás i vaše hosty před silným sluncem nebo případným deštěm. Počítejte s tím, že se pod něj musejí vejít nejen hosté, ale také stoly s jídlem a pitím a popřípadě také kapela. Aby vše vypadalo stylově, zapůjčete si židle a stoly, které vyzdobte ve stejném stylu. Na ně můžete umístit dekorace a prostírání.

Vhodné je také vyhradit hostům jednu místnost v domě, ve které si budou moci odpočinout od ruchu svatebního veselí a ukrýt se na chvíli před sluníčkem.

Dobré tipy pro vaši svatbu

  • Připravte do stanů osvětlení.
  • Myslete na přivedení elektřiny, kterou musíte však ochránit před nečekaným deštěm.
  • Připravte na večer deky, mohlo by se ochladit.
  • Nezapomeňte obejít sousedy a informovat je, že budete mít hlučnější večer. Zároveň je požádejte, zda by mohli tentokrát vynechat sobotní hlučné práce.
  • Zajistěte pro vaše hosty rozvoz domů nebo ubytování.
  • Parkoviště pro automobily můžete obehnat mobilním oplocením, aby byly více v bezpečí.
  • Umístěte ve vašem městě či vsi směrovky, které hosty dovedou na zahradu. Je také třeba myslet na parkování.
  • Zajistěte dostatek odpuzovačů hmyzu, vhodné jsou svíčky, louče či elektrické odpuzovače.

Pití a občerstvení

Pro svatbu jsou vhodné rautové stoly, ze kterých si budou hosté moci vzít, co se jim bude líbit. Je nutné však počítat s chlazením nápojů i jídla. Vhodné je také opékání masa či grilování. Abyste si svou svatbu užili a nemuseli se zbytečně točit kolem hostů, zajistěte si obsluhu, která bude dolévat pití. Nezapomeňte na dostatek ledu a na pití pro děti a řidiče. Pokud se chcete zbavit starostí, najměte si cateringovou firmu, která vše obstará a má k dispozici chladicí boxy.


Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Jak se staví pergola?

Simona Volejníková | 07.03.2018

Jak se staví pergola?

Přemýšlíte, jak nejlépe využít volný prostor vaší zahrady? Ať je léto, nebo zima, můžete…

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Martina Skutilová | 21.08.2017

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Objevte kouzlo moderních pergol. Díky nim si můžete prodloužit léto! Při menších úpravách…

Vše, co potřebujete vědět o zahradě na klíč

Ne každému bylo do vínku dáno, že je rozeným designérem a organizátorem prostoru. Přesto…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑