Čím vybavit zahradu, aby děti bavila?

+ Přidat inzerát

Čím vybavit zahradu, aby děti bavila?

Vydáno: 27.03.2015

Zahrada je nepochybně místem k odpočinku, setkávání s rodinou, přáteli a hlavně také místem určeným k dětským radovánkám a hrám. Může být plná barevných květů, záhonků se zeleninou nebo jen krásně upraveným trávníkem. Zahrady mohou mít mnoho podob. Velice často jsou však odrazem našich potřeb a tužeb. S jarem přichází jednoduchá otázka. Vyhovuje vaše stávající zahrada celé rodině? Zeptejte se svých dětí a uvidíte.

Vybudovat v dětech kladný vztah k přírodě je v dnešní době velice namáhavé. Zahrada s dětským koutkem však může být prvním krokem k úspěchu. Vždy myslete na to, že příroda a čerstvý vzduch blahodárně působí nejen na psychiku, ale i na fyzickou kondici vašich nejmilejších ratolestí. Pokud se ve vašem blízkém okolí nenachází žádné veřejné dětské hřiště, vybudujte si ho na zahradě.

Jaké prolézačky mají děti nejraději?

  • Dětské skluzavky – Klouzačka by měla být na zahradě určené dětem samozřejmostí. Je mnoho způsobu, jak ji zapojit do akce. Může být součástí větší prolézačky a končit na měkkém trávníku, nebo třeba v bazénu. Je jen na vás, jak se rozhodnete a jaká varianta se vám bude zdát bezpečnější. Při výběru klouzaček dbejte vždy na to, aby byly certifikované právě pro vaše potřeby.
  • Houpačka – Snad každý z nás si při vzpomínce na prázdniny u prarodičů vzpomene i na svou první houpačku. Houpání obecně patří k nejoblíbenějším dětským hrám. I mezi houpačkami je však třeba dobře vybírat. Dbejte na to, aby byla opatřena úchyty k upevnění dítěte. Zvláště pokud se bude jednat o houpačku pro nejmenší členy vaší rodiny.
  • Pískoviště – Bez starých dobrých báboviček, hradů a pevností z písku by to prostě nešlo. Pískoviště by mělo být v první řadě čisté. Ideální je ho zakrývat, pokud zrovna není středem zájmu vašich dětí.
  • Prolézačka – Prolézaček se na trhu vyskytuje velké množství. Jedná se o malé či větší konstrukce, které vašim dětem poskytnou mnohá dobrodružství. Nesmíte tedy nikdy zapomenout na malé domečky, dřevěné lávky, klouzačky, houpačky a volně zavěšená lana. Proměňte sny ve skutečnost.

Bezpečí vždy na prvním místě

Zvláště u menších dítek stačí chvilka nepozornosti a přijdou s boulí na hlavě a odřenými koleny. Dozor se pak stává nutností. Pořiďte si jako součást dětského koutku pohodlnou lavičku, na které se bude nejen dobře hlídat, ale i rozjímat.

Oplocení – I kvalitní plot či menší plůtek může být dobrým pomocníkem, pokud má jít o bezpečnost těch nejmenších. Například bazén představuje pro malé děti velké nebezpečí. Abyste nemuseli mít děti nepřetržitě na očích, doporučujeme bazén oplotit například pletivem. Slouží vaše zahrada i čtyřnohým mazlíčkům? Pokud ano, pak bude vhodné i oplocení dětského koutku, kde by zvířátka mohla vyvést pěknou neplechu.

Autor: Barbora Krejčí

Další články z rubriky

Jak se staví pergola?

Simona Volejníková | 07.03.2018

Jak se staví pergola?

Přemýšlíte, jak nejlépe využít volný prostor vaší zahrady? Ať je léto, nebo zima, můžete…

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Martina Skutilová | 21.08.2017

Prodloužit si léto? S pergolou je to hračka

Objevte kouzlo moderních pergol. Díky nim si můžete prodloužit léto! Při menších úpravách…

Vše, co potřebujete vědět o zahradě na klíč

Ne každému bylo do vínku dáno, že je rozeným designérem a organizátorem prostoru. Přesto…

+ Přidat inzerát


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑