Základní informace o zateplení stropu

+ Přidat inzerát

Základní informace o zateplení stropu

Vydáno: 20.03.2015

Nejen zateplení fasády, ale také stropu je výhodnou investicí, se kterou ušetříte nemalé peníze. U stropu to může být třeba i 30 %! Zjistěte, jak to funguje.

Kdy zateplit strop a kdy střechu?

Teplý vzduch stoupá vzhůru. A proto pokud chcete ušetřit náklady za vytápění, zaměřte se kromě běžného zateplení fasády také na izolaci střechy nebo stropu. Zateplení stropu (nebo půdní podlahy) vám doporučujeme tehdy, pokud neplánujete využívat podkroví, a zároveň chcete na izolaci ušetřit. Zateplení stropu foukanou izolací je totiž mnohonásobně levnější, než například zateplení střechy minerální vatou. Je to navíc rychlé a vysoce účinné řešení. Úspora se pohybuje zhruba okolo 30 %!

Pokud ale půdní prostory využíváte, nebo do několika let začnete, pak vám doporučujeme zateplit střechu (tedy až tu nejsvrchnější část obálky vašeho domu). Teplý vzduch z přízemí prostoupí částečně i do horních pater a vy tak alespoň trochu ušetříte za vytápění celého domu.

Co je foukaná izolace?

Nejefektivnějším a nejrychlejším způsobem, jak zateplit strop či půdní podlahu, je použití zmíněné foukané izolace. Jedná se o ekologický materiál - minerál na bázi skelných vláken, který:

  • má výborné izolační vlastnosti,
  • je paropropustný,
  • zvyšuje požární bezpečnost,
  • nezpůsobuje vznik tepelných mostů.

Úklidové práce vás po zateplení stropu foukanou izolací nečekají

Jak probíhá zateplení stropu/podlahy?

Další skvělou vlastností foukané izolace je rychlost použití. Celý strop (podlahu vaší půdy) budete mít zateplený za jediný den (či dokonce pár hodin), a to bez odpadů a nepořádku. Žádné složité úklidové práce vás navíc nečekají ani před samotným zateplováním. Pokud máte na půdě například nepotřebný nábytek či jiné věci, můžete je tam klidně dál nechat. Pokud tedy máte v podkroví klasickou dutou trámovou podlahu, která skýtá prostor právě na foukanou izolaci. Pak stačí jen odstranit jedno, dvě, tři prkna na různých místech a nafoukat izolaci.

Samotná izolace pak probíhá tak, že vám před dům přijede nákladní auto, z něho se natáhne dlouhá hadice až na půdu (například oknem, nebo půdními dveřmi) a izolace se fouká do dutiny v podlaze, dokud není zaplněné celé podkroví.

Pokud ale nemáte pod podlahou žádné dutiny, pak se přikročí ke stavbě dřevěné lamelové konstrukce, která vytvoří zdvojenou podlahu s dutinou. Ta se následně vyplní izolací. Tento postup má tu výhodu, že vám vznikne pochozí podlaha, kterou můžete dál využít - vybudovat klasickou podlahu s vybranou krytinou, instalovat například podlahové vytápění a celkově zařídit plnohodnotné podkrovní prostory.

Návratnost investice do izolace stropu se pohybuje nejčastěji od 4 do 6 let podle typu domu a režimu vytápění.

Další články z rubriky

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

Neduhy dřevostaveb

25.04.2019

Neduhy dřevostaveb

Nebudeme zastírat, že dřevostavby čelí mnoha mýtům a polopravdám. V posledních 10…

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Martina Spěváková | 03.10.2016

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Dřevostavby se dnes skloňují ve všech pádech. Pokud jste budoucím stavebníkem a právě se…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑