Stavba na klíč, nebo svépomocí? Nerozhodují jenom peníze

+ Přidat inzerát

Stavba na klíč, nebo svépomocí? Nerozhodují jenom peníze

Vydáno: 13.09.2016

Otázka, zda je lepší stavět dům na klíč, nebo svépomocí, rozdmýchává diskuze nejen na internetu. Jedno je ale jasné - nic není tak černobílé. Pokud budete zvažovat pouze finanční stránku, pak vychází lépe stavba svépomocí. Peníze ale rozhodně nejsou to jediné, co by vás mělo zajímat.

Zkuste si práci stavebníka

Víte vlastně, co znamená stavba svépomocí? Rozhodně si to nepředstavujte tak, že si od základů postavíte dům vlastníma rukama. Kombinujete tak práce, které zvládnete sami, s pracemi, na které si musíte objednat firmu či řemeslníky. Záleží na Vašich zkušenostech, zručnosti a kontaktech. A také přístupu a nadšení pro věc.

Pamatujte ale na jedno: nikdo vám nebude pracovat na stavbě zadarmo. Jestliže si tedy někde přečtete, že díky stavbě svépomocí ušetříte tolik a tolik procent oproti stavbě na klíč, berte tuto hodnotu opravdu jen orientačně.

Zvládnete stavbu svépomocí?Osobní život jde stranou

Stop. Odteď všechno podřídíte stavbě. Budete ji řešit v práci i doma. Konec výletům a pohodičce. Teď se bude makat. Všechen svůj volný čas najednou věnujete koordinaci dopravy, práce a dodavatelů. A věřte, že skloubit tohle všechno rozhodně není jen tak.

Na stavebním úřadě a na katastru jste častěji než doma. Se stavbou svépomocí se totiž pojí nekonečné papírování, získávání razítek a potvrzení, kopií dokumentů s ověřenými podpisy a odborných posudků. Sladkou (nebo hořkou?) odměnou bude kolaudace za 2 roky. Možná.

 

Jak je to s financemi a stavbou svépomocí

Máte nějakou záruku, že stavba svépomocí půjde jako po másle? Jedině tak na ní totiž ušetříte.Pokud však budete řešit nějaké opravy a nedodělky, konečná cena domu se navýší. Až se tenhle stavební kolotoč zastaví, najednou zjistíte, že jste probděli stovky nocí a protočili daleko více peněz, než jste měli v plánu. Na kolik si ceníte svého volného času a nervů?

Dřevostavba na klíč od RD Rýmařov

Rodinný dům na klíč aneb Pohoda jazz

Minimální starosti se stavbou domu. Rychlost. Pevně stanovená cena. Tohle většinou očekává ten, kdo si pořizuje rodinný dům na klíč. Stavební firmy je vám k dispozici od první chvíle - pomůže už ve fázi výběru domu. Zařídí veškeré papírování, pomůže s financováním stavby. Na všechny materiály a provedené práce máte záruku. Pohlídejte si už ve smlouvě, abyste neplatili žádné vícepráce.

Rodinný dům na klíč od RD RýmařovVšechny tyto parametry splňují nejlépe dřevostavby. Na místo stavby kamion většinou přiveze již sestavené prefabrikované díly, které se montují. Firma často spolupracuje s několika lety prověřenými dodavateli. Všechno zkrátka šlape jako na drátkách. Například český výrobce domů RD Rýmařov staví domy za 1 měsíc! A nemusíte se bát, že byste snad byli o něco ochuzení. Čekají na vás ty příjemnější záležitosti - výběr interiérových prvků a samozřejmě také nábytku.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

Neduhy dřevostaveb

25.04.2019

Neduhy dřevostaveb

Nebudeme zastírat, že dřevostavby čelí mnoha mýtům a polopravdám. V posledních 10…

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Martina Spěváková | 03.10.2016

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Dřevostavby se dnes skloňují ve všech pádech. Pokud jste budoucím stavebníkem a právě se…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑