Opravy kolem domu. Jak jednoduše sehnat lešení?

+ Přidat inzerát

Opravy kolem domu. Jak jednoduše sehnat lešení?

Vydáno: 31.08.2015

Vlastníte starší dům, na kterém se už podepsal zub času? Potom určitě přemýšlíte nad jeho rekonstrukcí nebo alespoň částečnou opravou jeho obálky - fasády, oken, střechy.

Ať už se rozhodnete opravovat dům svépomocí, nebo přes odborníky, budete potřebovat spolehlivé lešení. Většinou si ho totiž řemeslníci sami nezajišťují, a tak je tato starost na vás. Dnes už naštěstí nemusíte nikde shánět lešenářské trubky a stavět lešení sami. Prostě a jednoduše si ho vypůjčíte.

Kdy lešení využijete?

Ať už se chystáte zateplovat fasádu nebo třeba měnit tašky na střeše, budete potřebovat kvalitní a hlavně stabilní lešení. Také je důležité zvolit vhodný typ lešení. Proto jsme si pro vás připravili krátký přehled:

  • Hliníkové věže - používají se především na lokální opravy fasád nebo na čištění okapů. Jejich montáž je velice rychlá (během 10 min) a nenadřete se u ní. Jednotlivé komponenty jsou totiž lehké.
  • Trubkové lešení - poskytuje velkou pracovní plochu, a tak je vhodné například pro vyzdívání. Je velmi flexibilní, a proto se hodně využívá v terénu, kde jsou znatelné výškové rozdíly.
  • Rámové fasádní lešení - patří mezi nejvyužívanější typy lešení jak při zateplování, fasádách, tak při výměně oken nebo střechy. Je velmi variabilní a poměrně rychle smontované.

Lešení pro opravy kolem domu

Jásejte, hliník je tady

Starému rezavějícímu lešení už dávno odzvonilo. Pronajměte si certifikované lešení z hliníku, se kterým se lépe manipuluje, protože je pojízdné a lehké. Zároveň je ale stabilní a spolehlivé. K lešení si přitom můžete půjčit ještě další praktické doplňky, které zvyšují jeho variabilitu.

Lešení si půjčte, vyplatí se vám to

Lešení kolem domuDalším druhem lešení je HAKI lešení s odlehčenou konstrukcí. Půjčíte si přesně takové lešení, které bude svými rozměry přesně odpovídat vašim potřebám. Například firma IZOMAL, s.r.o., půjčovna lešení HAKI, je k dispozici hlavně kutilům a drobným stavebníkům a poradí si i s atypickými prvky lešení. Půjčovné jednotlivých dílů začíná už na 60 haléřích za den. Určitě se vám to tedy vyplatí více, než někde po domácku skládat svoje vlastní lešení z pochybných dílů.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

Neduhy dřevostaveb

25.04.2019

Neduhy dřevostaveb

Nebudeme zastírat, že dřevostavby čelí mnoha mýtům a polopravdám. V posledních 10…

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Martina Spěváková | 03.10.2016

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Dřevostavby se dnes skloňují ve všech pádech. Pokud jste budoucím stavebníkem a právě se…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑