Jak snadno a rychle položit terasovou dlažbu

+ Přidat inzerát

Jak snadno a rychle položit terasovou dlažbu

Vydáno: 29.06.2015

Pokud sháníte ideální materiál na vaši terasu, nebojte se WPC. Dřevoplastová terasa je nejen velmi odolná a stabilní, ale také si ji hravě položíte sami. A to se přece počítá.

Terasová dlažba na balkóněTroufnete si na pokládku kamenné dlažby nebo dřevěné podlahy? Většina z vás určitě odpoví, že ne. V tom případě musíte práci svěřit odborníkovi a celá terasa se vám prodraží. Tak proč nezvolit tu nejjednodušší a nejvýhodnější variantu - WPC?

Co je WPC?

Wood Plastic Composite neboli kompozitní dřevoplastové materiály jsou vyrobené z 60 % z přírodního bambusového substrátu a 40 % z plastových polymerů a pojiv. Díky tomu si WPC terasy zachovávají krásu přírodního dřeva a zároveň mají vynikající fyzikální i mechanické vlastnosti moderních materiálů. WPC terasové dlažbě nehrozí napadení plísní, houbami nebo škůdci. Je tvarově stálá a nekroutí se jako dřevo, nebobtná a nevysychá.

Terasová dlažba z kompozitních materiálů se pokládá stejně snadno jako puzzle. Každý díl má po stranách očka a kolíky, které se do sebe jednoduše zacvakávají. Krácení a řezání dlažby provádějte běžnou pilkou na dřevo nebo plast.

Podívejte se, jak položit WPC terasu:

TIP: Jestliže se při pokládce WPC dlažby setkáte s nerovnostmi podkladu, které nelze odstranit, pomocí úhlové brusky vyfrézujte so spodní části dlažby prohlubeň, do které nerovnost zapadne.


Dlouhá životnost bez údržby

Velkou výhodou dřevoplastových teras je, že se o ně nemusíte starat. Nevyžadují lakování jako dřevěné podlahy, ani náročné čištění jako betonová dlažba. Stačí je jednoduše opláchnout proudem vody. A co když vám během grilování spadne na dlažbu kus mastného jídla nebo ukápne omáčka? Fleky odstraníte jednoduše drátěným kartáčem ve směru textury.

Povrch terasové dlažby je opatřen protiskluzovou vrstvou pro vaši maximální bezpečnost.

WPC terasa

WPC nejen na terasu

Dlaždice z kompozitního materiálu lze velmi snadno řezat, a tak se přizpůsobí i o něco divočejším tvarům terasy. Využití najdou i kolem bazénu, zahradního jezírka nebo v sauně, kde je například použití dřeva nevhodné. WPC je také vynikající tepelně-izolační materiál, takže vás při chůzi na boso nebudou studit nohy jako v případě kamenné nebo betonové dlažby.

Autor: Martina Spěváková

Další články z rubriky

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

Neduhy dřevostaveb

25.04.2019

Neduhy dřevostaveb

Nebudeme zastírat, že dřevostavby čelí mnoha mýtům a polopravdám. V posledních 10…

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Martina Spěváková | 03.10.2016

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Dřevostavby se dnes skloňují ve všech pádech. Pokud jste budoucím stavebníkem a právě se…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑