Jak fungují spektrometry na třídění kovů?

+ Přidat inzerát

Jak fungují spektrometry na třídění kovů?

Vydáno: 04.11.2014

Spektrometry jsou klíčovou pomůckou šrotařů, kteří s nimi zjišťují složení materiálů. Používají je, aby rychle a přesně analyzovali kovy, slitiny a další materiály, které k nim zákaznici odevzdávají. Chcete se dozvědět, jak tyto spektrometry fungují? Přečtěte si to v našem článku.

Spektrometrie, alfa a omega všech kovošrotů

Spektrometrie je metoda, kterou se dá určit složení různých materiálů. A přístroje, které se při něm používají, jsou tzv. spektrometry. Tyto analyzátory jsou alfou a omegou českých šrotařů, kteří používají jejich ruční, mobilní varianty. S nimi dokáží rychle a hlavně přesně měřit chemické složení kovového odpadu. Ptáte se ale, jak vlastně spektrometry fungují? Trochu vám to přiblížíme.

Jak fungují ruční spektrometry

Spektrometry využívané v kovošrotech mají speciální detektory pro analýzu kovů a slitin (i nekovových materiálů), které fungují na principu rentgenu. Lépe to ale definuje nová technologie X-ACT COUNT, kterou vynikají všechny kvalitní spektrometry. Tato technologie využívá detektory s velkou plochou a excelentním rozlišením. Není s nimi problém snímat i velmi lehké prvky, které by jiné analyzátory nemusely zachytit (hliník, křemík, fosfor apod.).

Spektrometry usnadňují šrotařům výkup barevných kovů. Zákazník i pracovník kovošrotu mají dokonalý přehled o materiálech a tedy i o tom, zda odpovídá cena.

Se spektrometry lze přitom analyzovat vzorky různé velikosti a různých tvarů. Stačí přiložit analyzátor a paprsek už provede práci za vás. Použití je pro obsluhu samozřejmě naprosto bezpečné a nevyžaduje žádné ochranné pracovní pomůcky.

Spektrometry pro výkup barevných kovůSignály, které detektory zachycují, vyhodnocuje speciální elektronika a zobrazuje je na velkém displeji. Některá zařízení navíc přenáší zobrazená data na vaše USBčko nebo s pomocí Bluetooth, kam potřebujete. Kvalitní spektrometry jsou také dodávány s kompletním softwarem pro tisk protokolů, tabulek atd.

Jen ty nejkvalitnější přístroje vydrží

Na spektrometru se nevyplatí šetřit. Jen ty nejmodernější a nejkvalitnější totiž dokážou pracovat bez problému v prachovém prostředí, jsou voděodolné a vydrží dlouho na jedno nabití. To chce ale vidět v akci na vlastní oči, těžko vám to dosvědčíme jenom slovy. Zkuste to a uvidíte sami!

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

VELOX: Osvědčený stavební systém

Martina Spěváková | 01.09.2019

VELOX: Osvědčený stavební systém

Jestliže jste ještě neslyšeli o unikátním stavebním systému VELOX, zpozorněte. Pyšní…

Neduhy dřevostaveb

25.04.2019

Neduhy dřevostaveb

Nebudeme zastírat, že dřevostavby čelí mnoha mýtům a polopravdám. V posledních 10…

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Martina Spěváková | 03.10.2016

Bydlení v dřevostavbě: jaké je?

Dřevostavby se dnes skloňují ve všech pádech. Pokud jste budoucím stavebníkem a právě se…


Inzerujte na portálu

© 2024, eBRÁNA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑